Prodej kanekalonu a pravých vlasů, kanekalon, mateiál na rasta copánky a pseudo dready, prodej pseudo dreadů, prameny keratin, kroužky micro ring, kadeřnické potřeby na prodlužování vlasů.

FAQ - nejčastěji kladené dotazy

Q: Máte kromě internetového obchodu i kamennou prodejnu, kde je možné se na zboží a barvy podívat?
A: Ano. Zboží je možné prohlédnout a zakoupit přímo v kamenné prodejně na adrese Praha 6, ulice Muchova 9, Pondělí-pátek: 10:30-17:30. Pokud nejste z Prahy stačí nám zaslat poštou na adresu Petr Balik, Kmochova 426, 25301 Hostivice vzorek(pramen) vlasů a my vám vybereme nejbližší odstín.

Q: Je možné na prodejně zaplatit zboží kartou?
A: Ne.

Q: Je možné zboží objednat jinak než na dobírku?
A: Ano. Je možná platba převodem a nebo zboží osobně vyzvednout formou osobního odběru na prodejně v Praze.

Q: Je nějaké minimální množství, které musím objednat?
A: Ne, můžete si objednat jakékoliv množství kanekalonu. Při velkých a pravidelných objednávkách je možná sleva.

Q: Zasíláte zboží také na Slovensko?
A: Ano. Při zaslání na Slovensko je nutné nejprve zaplatit zboží včetně poštovného na náš slovenský účet, který vám zašleme spolu s objednávkou emailem. Platbu provedete jako normání vnitrostátní platební styk v EUR. Pro přepočet použijte prosím aktuální kurz.

Q: Jaký je rozdíl mezi rasta copánky a micro rasta copánky?
A: Micro rasta copánky jsou určeny pro náročné zákaznice a jedná se o velice tenké copánky. Počet copánků u mirco rasta nápletu se pohybuje okolo 300.

Q: Jaký je rozdíl mezi materiálem Jumbo Braid, 100% Jumbo Braid, Yaki Pony, Kanekalon Pony, Neat Braid, Mono Braid a Micro Zizi?
A: Jumbo Braid je nezpracovaný druh kanekalonu, který je vhodný na výrobu dreadů a rasta copánků. Při pletení se nijak necuchá.
100% Jumbo Braid má podobnou strukturu jako Syntetický Jumbo Braid, ale je delší, objemnější a neleskne se. Na jeho zakončování nemusíte používat pouze oheň, ale tento materiál je tvarovatelný teplem. Je tedy možné použít vařicí vodu, parní pistoli nebo žehličku.
Kanekalon Pony, Yaki Pony a Mono Braid je rovný, již zpracovaný, kvalitnější materiál, který se používá hlavně na rasta copánky s otevřeným koncem nebo tvorbu příčesů. Strukturou je velmi podobný pravým vlasům.
Micro Zizi je kvalitní kanekalon, který se používá na copánky s otevřeným koncem. Protože je spleten do drobných copánků, které jsou ještě zvlněny, zvyšuje bohatost účesu. Není potřeba ho nijak česat - zůstává v prstýnkovém vlnitém tvaru stále, pokud ho nenarovnáte vařící vodou. Materiál lze snadno tavit.

Q: Jak je možné copánek ukončit?
A: Copánek ukončujeme ohněm, horkou vodou, gumičkou, korálkem nebo speciálním uzlíkem. Copánek ze syntetického kanekalonu Jumbo Braid se výborně taví zapalovačem a nelze ho spolu s Yaki Pony a Micro Zizi ukončovat horkou vodou. 100% Jumbo Braid je 100% Kanekalon a ukončuje se jednoduše horkou vodou nebo zapalovačem stejně jako Kanekalon Pony. Všechny copánky lze ondulovat, různě natáčet a vlnit, stačí když je v natáčkách prolijete vařící vodou a necháte zchladnout.

Q: Z jakého materiálu je možné vytvořit pseudo dready?
A: Na vytvoření pseudo dreadů musíte použít 100% kanekalon Jumbo Braid. Z jiného materiálu vám nebudou pseudo dready držet.

Q: Jak dlouhé vlasy musím mít, aby bylo možné naplést rasta copánky?
A: Minimální délka je 7cm.

Q: Nemůžou mi rasta copánky zničit vlasy?
A: Ne, rasta copánky vám vlasy nijak nepoškodí.

Q: Je normální, že po sundání rasta copánky vyčesám velké množství vlasů?
A: Ano, je to normální. Každý den vypadne člověku cca 100ks vlasů, které při rasta copáncích nevyčesáváte a po sundání copánků je vyčešete všechny najednou.

Q: Kolik se běžně uplete copánků na jeden rasta účes?
A: Průměrný počet je 140-180 copánků.

Q: Jak dlouho rasta copánky vydrží?
A: Doba, po kterou je možné nosit rasta copánky, se doporučuje 4-7 měsíců. Jestliže se rozhodnete copánky nosit déle bez přepletení tak počítejte s tím, že u kořínků se začnou tvořit dready.

Q: Co znamená přepletení copánků?
A: Znamená to rozpletení starého copánku a napletení nového na rozčesaný pramen vašich vlasů. Přepletení se ve většině případů provádí pouze u předních, nejvíce viditelných copánků

Q: Kolik balíčků kanekalonu je potřeba na vytvoření copánků a pseudo dreadů?
A: Toto je individuální. Na 200 copánků potřebujete 8-10 balíčků Jumbo Braid nebo 7-8 balíčků 100% Jumbo Braid, 8-10 balíčků Yaki Pony a Kanekalon Pony, 8-10 balíčků Micro Zizi. Zaleží také, jak tlusté copánky chcete. Z jednoho balení 100% Jumbo braid vytvoříte 10ks double-ended pseudo dreadů 0,5cm tlustých.

Q: Co když chci rasta copánky a líbí se mi barvy, které nejsou jen v jedné sekci? Mohu mít copánky z více druhů kanekalonu?
A: Ano. Pokud chcete normální rasta copánky bez otevřeného konce, můžete na ně použít jakýkoli druh kanekalonu. Pokud chcete copánky s otevřeným koncem máte na výběr kombinaci pouze mezi Micro Zizi, Neat Braid, Mono Braid, Yaki Pony a Kanekalon Pony.

Q: Lze kanekalon barvit?
A: Ne. Kanekalon je to stálobarevný materiál a nedá se barvit.

Q: Lze kanekalon ondulovat nebo žehlit?
A: Ne. Samostatná vlákna kanekalonu nelze ondulovat ani žehlit. Je možné ondulovat pouze napletené copánky z kanekalonu.

Q: Je možné již hotové rasta copánky navlnit(ondulovat)?
A: Ano, je to možné. Navlnit(ondulovat) lze pouze rasta copanky ze 100% kanekalonu jumbo braid. Z již hotových rovných copanků upletete velký cop, který spaříte ve vařící vodě. Pozor na opaření! Po rozpletení copu zůstanou jednotlivé rasta copánky zvlněné naondulované. Jestliže chcete naopak rasta copánky narovnat stačí je opět spařit ve vařící vodě.

Q: Můžu mít alergii na kroužky Micro Rings nebo kanekalon? Objevilo se mi zarudnutí po aplikaci metody Micro Ring.
A: Ne, žádná taková alergie neexistuje. Je možné, že se vám objeví zarudnutí pleti na krku nebo spánkových oblastech. Toto zarudnutí není způsobeno alergií, ale napnutím vlasové pokožky. Doporučujeme proto ringy při prodlužování umístit kroužky minimálně 1cm od vlasových kořínků. V případě zarudnutí po upletení copánků je potřeba týden až dva počkat, než zarudnutí ustoupí.

Q: Jak postupovat v případě reklamace?
A: Oznámení o zjištěných vadách musí kupující učinit písemně. Reklamace mechanického poškození zboží není možné uznat. Písemné oznámení spolu s vadným zbožím odešle kupující v odpovídajícím obalu doporučeně na adresu Ing. Petr Balík, Kmochova 426, 253 01 Hostivice. Na základě těchto informací stanovíme další postup při vyřizování reklamace. Zásilka nesmí být poslána na dobírku . Nároky z odpovědnosti za vady se nevztahují na vady způsobené nesprávným používáním a ošetřováním. V případě, že bude reklamace shledána jako oprávněná, odešleme Vám nové zboží nebo Vám bude vrácena celá zaplacená částka. Peníze zasíláme na účet. Jestliže žádáte o reklamaci použijte reklamační protokol. Ten vyplňte a zašlete na naší adresu. V případě poškození zboží dopravcem - poštou, reklamujte zásilku u dopravce nebo jej odmítněte převzít.

Q: Jsou ceny na vašich stránkách uváděny včetně DPH?
A: Ano, všechny ceny uvádíme s DPH. Nemáme rádi stejně jako většina z vás překvapení v podobě klamání zákazníků cenou uváděnou bez DPH.